Strona informacyjna
Kącik ekologiczny
       Jak już Państwu wiadomo z kwietniowego Biuletynu, od początku tego roku, przy Radzie Osiedla w Żernikach działa Zespół Antysmogowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza na naszym Osiedlu! Zespół ma na celu budowanie świadomości problemu jakości powietrza oraz poszukiwanie konstruktywnych i realnych rozwiązań. Dotychczasowe inicjatywy zrealizowane wraz z Radą Osiedla:
  • codzienne pomiary i publikacja na stronie internetowej Osiedla stanu powietrza w Żernikach,
  • działania w przedszkolu: zajęcia edukacyjne, uruchomienie tablic informacyjnych do prezentowania informacji o stanie powietrza, zakup oczyszczaczy powietrza – przy okazji zachęcamy rodziców dzieci naszej szkoły i przedszkola do rozszerzenia tej inicjatywy!
  • liczne spotkania z ekspertami problematyki walki ze smogiem,
  • stały kontakt z polskimi Alarmami Smogowymi oraz z Wydziałem Środowiska UM Gliwice.
         W planach Zespołu są m.in. montaż na terenie naszego Osiedla profesjonalnej stacji jakości powietrza „Smog or Fog” z dostępem przez aplikację mobilną w systemie Android, darmowe wypożyczanie mobilnego miernika jakości powietrza, pomoc dla mieszkańców w uzyskiwaniu dotacji oferowanych przez Urząd Miejski, a także testy i rekomendacje w zakresie techniki ogrzewania oraz dalsze działania edukacyjne.
         Wszystkich mieszkańców Żernik, którym nie jest obojętne zdrowie bliskich, i którzy w dowolny sposób chcieliby wesprzeć ww. działania lub zaproponować nowe, zachęcamy do kontaktu z Zespołem, poprzez Radę Osiedla.


Materiały bieżące:
Materiały archiwalne:

Wymień piec - zyskaj dotację!

System AIRLY - pomiary na żywo, ul. Małpolska
 
Historia pomiarów

  

Powrót