Zaproszenie


Od Ośrodka Studiów o Mieście Gliwice otrzymaliśmy poniższe zaproszenie:

Szanowni Państwo,

       Mamy ogromną przyjemność zaprosić na pierwsze zorganizowane społeczne urządzanie przestrzeni miasta Gliwice. Już w tę sobotę (30 lipca) od godziny 11:00 będziemy wspólnie obsadzać szobiszowickie otwarte podwórko przeszło sześćdziesięcioma kolorowymi i kwitnącymi roślinami. Będzie sadzenie krzewów, muzyka, grill, słowem - miło spędzony czas w dobrym towarzystwie.
Jeśli lubisz zieleń i uważasz, że warto działać by to miasto było jeszcze piękniejsze - powinieneś być w tę sobotę razem z nami!

Każdy jest zaproszony!


Miejsce:

Plac wewnętrzny kwartału ulic; Świętojańska - Warszawska, Gierymskiego, św.Andrzeja - MAPA

Partnerami wydarzenia są:
Rada Osiedla Szobiszowice, Ogrodnictwo Florabit, antyRAMA


Uwaga!

Grilowanie na zasadach kuchni społecznej (przynosisz to co chcesz wrzucić na ruszt)

O wydarzeniu “Szobiszowice są OSOM”

        Wydarzenie “Szobiszowice są OSOM” jest zwieńczeniem szerszego działania “Szobiszowice Modelowe Podwórko”. Działanie polegało na zaprogramowaniu wspólnej przestrzeni przez okolicznych mieszkańców – użytkowników podwórka. Działo się to podczas serii warsztatów konsultacyjno – projektowych, które w myśl zasady design thinking nastawione są na potrzeby użytkowników.


        Odbyły się 3 otwarte spotkania warsztatowe, w trakcie których mieszkańcy wypracowali propozycję projektową urządzenia podwórka. Propozycja ta została złożona później jako wniosek do gliwickiego Budżetu Obywatelskiego (niestety propozycję odrzucili urzędnicy - pomimo spełnienia wszystkich warunków formalnych).
Zorganizowaliśmy 2 happeningi  w postaci "wspólnego ubierania Choinki" i "sprzątania podwórka". W efekcie powstały wytyczne do projektu zagospodarowania i urządzenia terenu, które czekają na wdrożenie.

      Łączymy wyrazy szacunku,
                OSOM
Ośrodek Studiów o Mieście Gliwice


Powrót