SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2004

Tego jeszcze u nas nie było!!!!!

Z okazji Światowego Dnia Sportu w dniu 26.05.2004 roku odbędzie się w całej Polsce „Sportowy Turniej Miast i Gmin 2004”.
Turniej ma na celu nie tylko rywalizację między osiedlami i miastami, ale przede wszystkim ma zachęcić społeczeństwo – młodych i starszych do ruchu na świeżym  powietrzu.
Umiarkowany ruch trwający co najmniej 30 minut powoduje wytwarzanie się w organizmie substancji leczących różne dolegliwości, wzmacniających nasze ciało i psychikę.
W turnieju może wziąć udział każdy, kto w dniu 26 maja 2004 roku weźmie udział w grach , zabawach, konkurencjach sportowych , spacerach itp. trwających co najmniej 30 minut.
Nasza szkoła osiedlowa,dla uczniów, przeprowadza ten turniej w sposób zorganizowany .
Natomiast każdy mieszkaniec Osiedla może wziąć udział w turnieju przeprowadzając  w sposób zorganizowany (grupy osób) lub indywidualny, jedną z form aktywnego wypoczynku w ruchu w dniu 26 maja 2004r.
Kto ma więcej czasu i energii może wykonać kilka konkurencji- każda po co najmniej 30 minut, przysparzając naszej dzielnicy więcej punktów.

Przykładowe konkurencje:
spacer ( z pieskiem),
szybki marsz, bieg,
gimnastyka,
gry z piłką,
jazda na rowerze,
pływanie lub tym podobne.

Każda konkurencja winna trwać minimum 30 minut.

Fakt przeprowadzenia którejkolwiek z  konkurencji należy zgłosić osobiście lub telefonicznie pod adresem 
ulica Chałubińskiego 82 tel. 270 00 39 w godzinach od 16 do 17,
lub w Osiedlowej Szkole Podstawowej podczas trwania turnieju dzieci szkolnych (do godziny 12-tej).

Weźmy więc  udział  w tej sportowej zabawie, w której wiek nie jest ograniczony, pamiętając, że robimy to przede wszystkim dla naszego zdrowia.
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.
W tym dniu przypada również Dzień Matki, znajdźmy jednak na tę zabawę czas i zróbmy w ten sposób prezent każdy sobie. Każda Matka cieszyłaby się z tego.
Rada Osiedlowa Żerniki
Powrót