Festyn świętojański - 24. czerwca 2017
         W dniu 24. czerwca 2017 r. po raz trzeci - po kilkuletniej przerwie - odbył się nasz żernicki Festyn świętojański.
Już tradycyjnie, miejscem festynu było trawiaste boisko sportowe za szkołą przy ul. Żernickiej. Na mieszkańców czekało  wiele atrakcji. Dzieci mogły m.in. uczestniczyć w wielu konkursach organizowanych przez harcerzy, mogły poturlać się w dużych kulach na wodzie, wypożyczyć książkę z MBP, poszaleć na zjeżdżalni, pobawić się w dmuchanym zamku, itd. itp.
         Festyn rozpoczął się około godz. 16:00, od występu "Naszej Orkiestry Dętej", po kilku zagranych utworach, nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu, którego dokonała Przewodnicząca Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Żerniki" Pani Florentyna Sokołowska, następnie nasz Wikary, Ks. Paweł Macierzyński, życząc dobrej zabawy, pobłogosławił zgromadzonych uczestników Festynu. Głos zabrał jeszcze V-ce Prezydent Gliwic, Pan Adam Neumann i Druhna Joanna Śmieja. Po inauguracji, Orkiestra kontynuowała swój występ. Kolejnym punktem programu był występ zespołu ludowego z Wilczego Gardła.
Kolejna atrakcja skierowana była do osób lubiących sport, tradycyjnie zmierzyły się; reprezentacja
firmy ASCO Rail z Pyskowic, z reprezentacją Żernik - był to mecz, którego pierwsza część to siatkówka, a druga - piłka nożna. Niestety, reprezentacja naszego Osiedla uległa Gościom z Pyskowic. W tym samym czasie, nasze dzieci mogły wziąć udział w zabawach zorganizowanych przez Harcerzy i animatorów z firmy Colorado. Podczas Festynu promowana była dbałość o czystość powietrza, swoje stoisko miała Grupa Antysmogowa przy Radzie Osiedla Żerniki, a Fundacja Napraw Sobie Miasto promowała czyste powietrze poprzez zabawę - odbyły się zabawy i konkursy dla dzieci biorących udział w Festynie.
         Na dużej scenie odbyły się występy Przedszkolaków z naszej Szkoły, które pod opieką swoich Wychowawców pięknie tańczyły i śpiewały. Od godziny 18:00 wszyscy mogli  bawić się na parkiecie przy muzyce na żywo - wystąpił Zespół DIMON.
Aby zaspokoić głód i pragnienie na wszystkich czekały napoje i smaczne dania z grilla. Pomimo dosyć dużego skwaru, uczestnicy festynu nie zawiedli.        Całe przedsięwzięcie było współfinansowane przez Miasto Gliwice, a organizatorami grupa mieszkańców skupionych wokół Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Żerniki" i Rady Osiedla w Żernikach.

Jeśli chcesz zobaczyć otwarcie Festynu, otwórz ten link z filmem, który został nagrany przez Roberta Neumanna.
Klikając TUTAJ możesz zobaczyć zdjęcia z Festynu świętojańskiego zrobione przez Stanisława Franiela.


Do zobaczenia w przyszłym roku!


logo
Projekt dofin
ansowany z budżetu Miasta Gliwice
Powrót